LKS Sokół Borzęta - strona oficjalna

• Witamy serdecznie na stronie klubu LKS Sokół Borzęta!
  • Wyniki ostatniej kolejki:

pon.

ANDRZEJKI
Ładowanie...

4. kolejka - podsumowanie soboty, zapowiedź niedzieli!

• autor: Palerson, 2018-09-29 20:38

Co prawda tym razem trochę zaspaliśmy z zapowiedzią całej kolejki, lecz nadrobimy to zapowiedzią samego meczu Sokoła i podsumowaniem wydarzeń piłkarskiej soboty. Wychodzi na to, że w niedzielę, 30. września, o 15:00 w Lubniu, borzęcka drużyna stanie przed dużą szansą na pozycję lidera (i to z przewagą nad resztą stawki).

Rozkład jazdy:
Górki II Myślenice 2-4 Karpaty II Siepraw 29 września, 16:00
Grodzisko Raciechowice 1-0 Orzeł II Myślenice 29 września, 15:00
Wicher Stróża 2-0 Sęp Droginia 29 września, 16:00
Szczebel Lubień - Sokół Borzęta 30 września, 15:00

Jak widać, w sobotę rozegrano aż trzy spotkania w klasie B. Najciekawiej zapowiadało się starcie w Raciechowicach, gdzie Grodzisko musiało pokonać rezerwy Orła, by de facto pozostać w grze o awans. I tak też się stało - wygrana 1-0 sprawiła, że Grodzisko ma punktów sześć, zaś Orzeł II ma teraz dziewięć punktów i jedną porażkę. W meczu zespołów, które nie zdobyły jeszcze punktu, padł wynik korzystny dla gości. Rezerwy Karpat dzięki temu przesunęły się na przedostatnią pozycję, tuż nad gospodarzy - rezewy Górek. Wreszcie, Wicher Stróża pokonał u siebie Sęp Droginia. I po tym co pierwszy z tych zespołów zaprezentował w meczu z Sokołem, to nie jest wielkie zaskoczenie.

W niedzielę zostanie rozegrany ostatni mecz tej serii. W Lubniu miejscowy Szczebel podejmie zawodników z Borzęty. Akapit o historii spotkań z tym rywalem będzie bardzo oszczędny (nie będzie też odseparowany od innych, głupio robić dwulinijkowe akapity), gdyż to jego powrót na piłkarską mapę Polski, po zawieszeniu działalności drużyny seniorów po sezonie 2010/11. W czasach istnienia Boru, który występował w klasie C, Szczebel występował o, nota bene, szczebel wyżej, więc też do takiej rywalizacji nie doszło.

Lubień zamieszkuje według Wikipedii ponad 3,5 tysiąca mieszkańców, co jest wynikiem niemal dwukrotnie wyższym niż borzęcki. Znajduje się on w dolinie Raby i Smugawki, a zarazem w Beskidzie Wyspowym. Przez wieś przechodzi Zakopianka. Ponadto jeżeli sprawozdawca jako dodatkową statystykę do relacji wprowadziłby ilość księży biskupów, którzy urodzili się w danej wsi, Lubień prowadziłby w niej 1-0.

Szczebel w tym sezonie w 3 meczach zdobył trzy oczka, zwyciężając u siebie tydzień temu z rezerwami Górek. Wcześniej przegrał z Wichrem i Grodziskiem. Borzęcki zespół w tym sezonie jako jedyny w klasie B Myślenice I jest niepokonany oraz ma komplet zwycięstw. Czy owa sytuacja będzie prawdziwa jutro o tej samej porze? Cóż, serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, aby się o tym przekonali.

Autor: Treść:pozostało znaków:

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Zielonka Wrząsowice - Beskid Tokarnia
Topór Tęczyn - Clavia Świątniki Górne